SON Yazılar

Üyelerimizden Tavsiyeler

Sosyal Medya

Belçika Sohbet Odaları

Belçika sohbet odaları

Belçika sohbet odalarında ki maceramı sizlere anlatacağım. Merhaba arkadaşlar. Ben 2013’den itibaren sohbet odalarına takılırım. İlk mobil sohbet deneyimimde 17-18 yaşlarındaydım. Şimdi derdin neydi ki o yaşta başladın diyen olursa, şu şekil cevaplamak isterim: Doğma büyüme Belçika olduğum için kendimi çok yalnız hissettiğim günler oldu. Dul yada evli insanların aradıklarını değilde, masum kafa dengi arkadaşlarım olsun istedim. Amacımda bir süre sonra biraz çaba ile ulaştım. Çünkü yeni bir ortama, yeni insanlarla geçim edebilmek sandığım kadar kolay değildi. Haliyle insanlarında bana alışması baya bir zaman aldı. Neticede onların gözünde dıştan gelen bir yabancıydım. Neyse ki şirinliğim, güler yüzsüzlüğüm ve yabancı bu konuda işime yaradı. Böylece yaşımın küçük olmasıyla birlikte odanın minik güneşi olarak hitap edilirdim.

Çok saf her denilene inanan masum kız çocukları gibiydim o sıralar, tabi ki buda zamanla değişti. Yaşadıklarım, gördüklerim ve tecrübelerim beni o huyumdan biraz olsa da itekledi. Bayanlarla sohbet ederken. Üstelik sohbet odaları sayesinde geliştirdim Türkçe mi. Artık kelime oyunları bile yapar oldum. Eski saflığımdan ve Türkçe yetersizliğine dair birer örnek vereyim: Günün birinde tanımadığım biri bana “Yıldız olsam ilk sana kayarım” dedi. Bunu şiir olarak algılayıp nazikçe teşekkür ettim. Tabi ki gören arkadaşlar bir anda ayaklanınca işin aslını öğrenmiş oldum. Saf ve Türkçe yetmezliğinden kastım tam olarak buna benzer şeylerdi. Neyse bu kısa aradan sonra asil konumuza geri dönelim..

Ben kendimi Belçika’da yalnız hissederken, meğerse bu derdi yaşayan da taşıyan da tek ben değilmişim. Mobil sohbet sitelerinde tıpkı benim gibi Almanya da, Belçika da, İngiltere de, Fransa’da kalan insanlar tanıdım. Hepsiyle arkadaşlık bağı kurdum. Hatta o dönemler çok sevdiğim bir abla vardı, Figen ablam. Bu abla benimle aynı şehirde kalıyordu. Günün birinde Figen abladan evlilik davetiyesi aldım. Figen ablamız hayatının beyaz öküzlü prensini bulmuş bekarlığa veda partisine doğru yönlenmiştir. Ortam sohbet Tabi ki bende edilen davet boş çevrilmez diyerek Figen ablanın düğününe katıldım. Sohbet odalarından tanıdığım birini gelinlik ile görüp düğününe gideceğimi kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi. Şuan Figen abla üç çocukları ile mutlu mesut yaşayıp sohbet ortamını bıraktı ama, arkadaşlığımız hiç bir zaman sona ermedi. Bu şekilde sanalın kötü yanları çok olsa da, aynı anda bazı güzel kapıları açan anahtar olabiliyor.

SOHBET ET:)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?