SON Yazılar

Üyelerimizden Tavsiyeler

Sosyal Medya

Kızlarla Sohbet Maceram

Kızlarla sohbet maceram

Kızlarla sohbet maceram; Merhaba arkadaşlar, en son anımda erkeklerin ne kadar güvenilmez olduğunu anlatmıştım. Bu hikayemde mobil sohbet deki kızlarında erkeklerden farkı kalmadığını onaylayan bir mevzu paylaşım yapıyorum. Her şey masum bir mobil sohbet ortamı ile başladı. Erkeklere olan güvenim her zamanki gibi yerle bir olduğu için,  kızlarla daha çok sohbet dedikodu içerisinde olurduk. Sohbet arttıkça bağlar konulurdu, ve mobil sohbet ortamından skype gruplara taşınma kararı alınırdı. Büyük bir aile gibiydik; kızlı erkekli büyüğü küçüğü yaşlısı genci her tipten insan vardı. Ama en önemli noktamız, saygı sevgi çerçevesinde kalmamızdı. Günden güne ortam büyür, gruplar çoğalır, yeni yeni farklı mobil sohbetlerinden insanlarla tanışırdık. Öyle tam 7 grupta aktif bir şekilde sohbet edip sabahlara kadar sesli konuştuğumuz vardı. Hatta ben bu konularda level atlayıp daldan dala atlar gibi bir sesli konuşmadan diğerine geçerdim. Tabi o dönemler bu kadar erkek düşmanı değildim, kızlarla sohbet benimde iki senelik bir ilişkim vardı. Bu ilişki dönemimde tabi feministlik sürdürüp sevdiğime az kök söktür ama.. bunun detaylarını bir sonraki hikayemde sizlerle paylaşacağım. Velhasıl kelam.. uzun süreli bir ilişkim vardı, dillere destan.. düşmanları çatlatan, romeo ile juliete taş çıkartan. Lakin her ilişkide olduğu gibi.

Bizimkide her zaman toz pembe ile yürüdüğünü diyemem. Vardı arada sırada atışmamız. Sağ ol her atışmada bizim kızlar beni teselli eder sahip çıkar yaslanacağım bir omuz olurlardı. Bu kızlar benim için arkadaştan öte abla kardeş aile gibiler. Bir süre sonra bardağı taşıran son damlaya ulaştık ve ilişkiye nokta koyuldu. Kızlarla sohbet ederken. Benim için çok zor bir dönemdi ve herkesle vedalaşarak ortamdan kendi iyiliğim için uzak durma kararı aldım. Bu uzaklaşma en az yarım sene sürdü. Ansızın aklıma gelip bir hal hatır sorma isteği doğdu i.ime. Tekrardan ortama girip bizimkiler ile sohbet etmek istedim. Beş dakikadan bir şey olmaz diye girdiğim sohbetler beş saati geçti. Sevgili sohbet ederken ,Konular açıldıkça kız kardeşlerim, can ciğer kuzularım, eski sevgilimi halen beddua yağmuruna tutarlardı. ‘Sana nasıl yapar bunu güvenilmez insan, iyi ki kurtuldun boş ver sözleri ile destek çıkarlardı. Ben içimden ‘vay be, beni harbi seviyorlar mı? diye düşünürken mevzu göründüğü gibi değilmiş. Ve aksine hiç olmamış. Eski manita ile tesadüf karşılaştığımız bir mobil sohbet ortamında hafiften konuşmaya başladık. Neticede iki sene bir ilişkiden sonra 6 ay birbirimizi görmemiştik.

Ben ona bizim kızların bana ne kadar destek çıktığını överken. Bana kafamdan inen sıcak sulara boğulacak gerçekleri anlattı. Meğersem benim ailem dediğim kızların bedduası, ben üzüldüm diye değil.. kendi aşk acılarını öfkelerini dindirmek içinmiş. Ben ortamı bıraktıktan sonra ‘bu bir daha gelmez’ düşüncesi ile ‘boş ver üzülme değmez’ diyenlerden biri kısa süre sonra bana kötülediği eski sevgili olmuş.Eski sevgilimi bana kötüleyen. sohbet ortamlarında ondan bel altı beklentilerde bulunmuşlar ki, çocukta ret edince bedduaları kötülemeleri meydana çıkmış. Baştan inanmak istemedim. Ama doğrular yüzüme vurdukça dahada dayanamadım. Büyük bir tiksinti ve iğrençlik hissi ile, tek bir kelime etmeden onlarla ilgili her bağımı silip koparıp, sıfırdan yeni bir ortam, yeni bir başlangıç, yeni bir sayfa kurup arkama bakmadan yoluma devam ettim. Buda benden size bir tavsiye olsun: kimse göründüğü gibi değildir.

SOHBET ET:)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?